Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
System monitoringu miejskiego został unowocześniony i ma nową centralę
Czwartek,     24 / 05 / 2018

Funkcjonariusze Straży Miejskiej przez całą dobę będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. System monitoringu miejskiego został unowocześniony i przeniesiony do Komendy Straży Miejskiej Inowrocławia.

Władze miasta w 2003 roku podjęły decyzję o uruchomieniu monitoringu wizyjnego. Wtedy jego centrala, na mocy porozumienia, została umiejscowiona w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Monitoring posiadał 10 kamer analogowych z przesyłem radiowym sygnału wizyjnego. Liczba kamer strzegących porządku w mieście sukcesywnie rosła, a system był unowocześniany.

- Co roku przeznaczamy środki na zapewnienie bezpieczeństwa w Inowrocławiu. Obok wykupionych dodatkowych patroli Policji zainwestowaliśmy w unowocześnienie i przeniesienie miejskiego monitoringu. To działanie z korzyścią dla mieszkańców. Bardzo mi zależy, aby inowrocławianie poruszając się ulicami miasta mieli poczucie bezpieczeństwa – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Monitoring miejski został zmodernizowany i przeniesiony z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu do Komendy Straży Miejskiej Inowrocławia. W tej chwili obejmuje on 27 cyfrowych, nowoczesnych kamer. Część z nich posiada technologię zapisu HD. Sygnał zbierany drogą radiową z poszczególnych kamer do jednego punktu, jest przekazywany do centrum przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii – przewodów światłowodowych. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Miejskiej będą pracować przy komputerach z sześcioma monitorami 19-calowymi i dwoma monitorami 50-calowymi.

- Lokalizacja poszczególnych punktów kamerowych systemu wynika ze szczegółowych analiz bezpieczeństwa przeprowadzanych we współpracy z Policją oraz postulatów mieszkańców miasta. Nowoczesne kamery z wysokiej jakości obrazem umożliwiają zobaczyć szeroki obszar. Monitoring pozwala ujawniać przede wszystkim naruszenia ładu i porządku czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – mówi Zdzisław Feit Komendant Straży Miejskiej Inowrocławia.

Podczas dzisiejszej prezentacji monitoringu w siedzibie Straży Miejskiej, władze miasta podziękowały Komendantowi Powiatowemu Policji w Inowrocławiu insp. Marcinowi Ratajczakowi za dotychczasową współpracę i działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w naszym mieście.

- Unowocześniony system będzie bardzo pomocny w zapobieganiu, ale również wykrywaniu wszelkiego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Uczestniczyłem już w roboczej prezentacji tego monitoringu i to jest milowy krok do przodu – zauważył insp. Marcin Ratajczak Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: