Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Tysiące kopert życia „czuwa” nad bezpieczeństwem inowrocławian
Środa,     29 / 11 / 2017

Już ponad 3 tysiące „Kopert życia” znajduje się w mieszkaniach inowrocławian. – To dowód, że rozpoczęta na początku roku akcja była bardzo potrzebna – ocenia Prezydent Ryszard Brejza.

Przez trzy kwartały mieszkańcom rozdano bezpłatnie ponad 3200 „Kopert życia”. Zainteresowanie akcją nie maleje i wciąż pojawiają się zainteresowani.

- Mamy sygnały, że w wielu domach ratownicy natykają się na naklejki informujące o obecności „Koperty życia”. Bardzo się cieszę, że ten pomysł tak dobrze się przyjął. Kiedy w lutym zwracałem się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o rozpropagowanie akcji, nie podejrzewałem, że spotka się ona z tak dużym oddźwiękiem. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zachęcali mieszkańców do wzięcia w niej udziału, a tych którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcam do przystąpienia. Tak możemy uratować ludzkie życie! – apeluje Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

To właśnie włodarz był pomysłodawcą wprowadzenia w Inowrocławiu „Kopert życia”, na wzór innych miast.

Akcja wciąż trwa i skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, czy danych osobowych. To tam sięgną lekarze i ratownicy, gdy konieczna będzie ich interwencja w domu właściciela koperty.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Opcjonalnie można przechowywać ją w innym, łatwo dostępnym miejscu, np. kuchennej szafce, jeśli miejsce to również zostało oznaczone specjalną naklejką.

- Zawartość „Koperty życia” pomogła w kilku przypadkach wdrożyć prawidłowe procedury medycznych czynności ratunkowych. Warto jednak nadmienić, że nawet niewielka ilość tego typu sytuacji pozwoli uratować kilka osób. W naszej opinii kontynuowanie tej akcji jest jak najbardziej zasadne - nie jest ważne czy takich przypadków będzie jeden, dwa czy dwadzieścia, ważne jest to, że dzięki „Kopercie życia” można uratować ludzkie życie, a to jest istota naszej pracy! - zauważa zastępca kierownika Zakładu Pomocy Doraźnej i Ratownictwa Medycznego Jacek Pawlak.

„Koperty życia” są cały czas dostępne w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta przy al. Henryka Sienkiewicza 1, pokój 5, a także w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta, przy ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36.

Akcja „Koperta życia – Daj się uratować!” będzie kontynuowana również w przyszłym roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: