Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław w prestiżowym rankingu "Rzeczpospolitej"
Wtorek,     09 / 10 / 2018

Olbrzymi skok Miasta Inowrocławia w najnowszym Rankingu Samorządów 2018 "Rzeczpospolitej". Tylko 3 samorządy w województwa kujawsko-pomorskiego znalazły się w wykazie samorządów, które najlepiej dbają o zrównoważony, trwały rozwój, trwałość ekonomiczną, środowiskową, społeczną i o jakość zarządzania.

W tym zakresie poddano analizie 2,5 tys. gmin w trzech kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich i wiejsko-miejskich oraz gmin wiejskich. W każdej z nich wybrano po 30 najlepiej zarządzanych samorządów.

Z naszego województwa w swoich kategoriach na miejscu 19. znalazła się Bydgoszcz, na 24. Inowrocław, a na 28. Świecie. Miasto Inowrocław awansowało po raz pierwszy do tych miast, od czasu kiedy przeprowadzany jest ranking.

Kwalifikację najlepszych samorządów przeprowadziła kapituła na czele z prof. Jerzym Buzkiem, w skład której wchodzili m.in. Minister Finansów oraz Wiceminister Rozwoju Regionalnego. Kapituła brała pod uwagę m.in. dane GUS, Ministerstwa Finansów oraz ankiety gminne. Przeanalizowano jakość ok. 50 parametrów w każdej gminie, np. dynamikę dochodów własnych podatkowych, wartość pozyskanych dotacji, liczbę miejsc w przedszkolach i szkołach, wydatki na sport, kulturę, budżet obywatelski, zieleń, działania na rzecz poprawy jakości powietrza, rozbudowę sieci kanalizacyjnej oraz czy w danej gminie działają Młodzieżowa Rada Miejska, Rada Seniorów itp.

- Możemy być dumni, że Inowrocław został wyróżniony w tym rankingu – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – Od wielu lat wbrew kłodom rzucanym nam pod nogi, konsekwentnie realizowaliśmy program rozwoju Inowrocławia, jako nowoczesnego miasta, wspierając wszelkie formy oddolnej aktywności mieszkańców. To wspaniały podarunek na podsumowanie kończącej się kadencji – dodaje prezydent.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Gospodarka odpadami
Sobota, 16-02-2019
Dziś imieniny
Danuty, Daniela, Juliany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: