Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Walczymy o jeszcze czystsze powietrze
Piątek,     05 / 10 / 2018

Coraz bogatsza jest oferta dla inowrocławian, którzy chcą przyczynić się do zmiany źródła ogrzewania w domu na ekologiczne. Do dobrej oferty Miasta doszła teraz rządowa.

W ramach programu Czyste Powietrze jest możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Szczegóły można znaleźć na stronie ministerstwa pod adresem www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

- Cieszymy się, że inowrocławianie będą mieli jeszcze większe możliwości w pozyskiwaniu wsparcia na wymianę pieców węglowych na ekologiczne. Każda taka inicjatywa jest ważna dla miasta uzdrowiskowego, bowiem choć stan naszego powietrza jest, według specjalistycznych badań, bardzo dobry, to jednak może być jeszcze lepiej – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że w tym roku Miasto podniosło ponad 3-krotnie kwotę w budżecie na wsparcie dla mieszkańców likwidujących „kopciuchy węglowe” do 250 tys. zł. Korzyści z tej decyzji widać od razu. Zlikwidowano bowiem 31 kotłów węglowych oraz 46 pieców kaflowych.

W tym roku podpisano łącznie 53 umowy, w tym 46 na zmianę systemu ogrzewania na gazowe, 4 - na ogrzewanie elektryczne oraz 3 - na podłączenie do ZEC-u. Wymiana ogrzewania miała miejsce w 14 domach jednorodzinnych i 39 lokalach mieszkalnych.

Szczegóły na temat wsparcia dla mieszkańców można znaleźć na stronie www.inowroclaw.pl w zakładce „Dla Mieszkańców” – Dotacja na zmianę systemu ogrzewania:

http://www.inowroclaw.pl/strona-1110-udzielenie_dotacji_celowej_ze_srodkow.html

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Gospodarka odpadami
Sobota, 16-02-2019
Dziś imieniny
Danuty, Daniela, Juliany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: