Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
KOD-RYSY w inowrocławskiej bibliotece
Wtorek,     16 / 05 / 2017

Inowrocławska książnica zaprasza 17 maja o godz. 11.00 na wernisaż wystawy prac plastycznych „KOD-RYSY” czyli rysunkowe kody podświadomości.

Autorka prac Elżbieta Ratajczak pochodzi z Barcina. Zainteresowanie rysunkami powiązała z pracą w Zakładzie Wzorcowania i Badania Okuć Meblowych w Bydgoszczy na stanowisku kreślarza.

Pracując, podjęła w tym kierunku naukę. Wykreślała w tuszu skomplikowane urządzenia i obrabiarki do produkcji okuć meblowych. Ta praca przydała jej się później do rysowania mandali i przestrzennego analizowania ich treści.

Mandale to motyw artystyczny, którego tworzenie uważane jest za rodzaj medytacji. Pani Elżbieta ukończyła Kurs Podstawowy Metody Silva, a w 2002 r. ukończyła Ultra Seminarium Metody Silva, które przydały jej się w dokładnym odczytywaniu i osiąganiu harmonii wewnętrznej.

Pierwszą wystawę prezentowała w 2004 r. w Pałacu w Lubostroniu. Oprócz mandali, wystawiła pejzaże, fotografie, rzeźby, malowanie na szkle. W 2014 roku zajęła I miejsce w plebiscycie „Century 2013” w kategorii „Artysta – twórca roku zorganizowanym przez CKU w Żninie. W 2015 ukazał się artykuł o twórczości Elżbiety Ratajczak w miesięczniku „Czwarty wymiar”. Jest laureatką wielu konkursów. Swoim mandalom postanowiła nadać indywidualną nazwę „kod-rysy duszy” czyli zakodowane rysunki z podświadomości.

Wernisaż zorganizowany przez Filii Nr 12 Dla Ludzi Niepełnosprawnych odbędzie się w holu Biblioteki.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 26-05-2018
Dziś imieniny
Eweliny, Jana, Pawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: