Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Prace Magdaleny Abakanowicz w Inowrocławiu
Piątek,     08 / 09 / 2017
Prace Magdaleny Abakanowicz w Inowrocławiu
Piątek,     08 / 09 / 2017

Do 14 listopada br. można oglądać w inowrocławskiej Galerii Miejskiej niezwykłe prace prof. Magdaleny Abakanowicz, pochodzące z kolekcji Ciech.

„Kobieta w welonie”, „Dziewczynka z Sarzyny”, „Epoksydowy zwierz”, „ANA”, „Ptak” i rysunek z cyklu „Kwiaty” to prace Magdaleny Abakanowicz – jednej z najsłynniejszych Artystek polskich na świecie, prezentowane od dziś w Galerii Miejskiej (budynek Teatru Miejskiego). Prace pochodzą z kolekcji Ciech. Współpraca tejże spółki z Magdalena Abakanowicz rozpoczęła się w 1995 r. i trwała nieprzerwanie do śmierci Artystki. – Przekazywaliśmy pracowni Magdaleny Abakanowicz produkowane w naszych zakładach żywice epoksydowe oraz utwardzacze. Artystka w dowód wdzięczności przekazała spółce swoje prace, które dziś mamy przyjemność prezentować w Inowrocławiu. Jak się okazuje z produktów Grupy Ciech, w tym m.in. sody, żywic, czy pianek poliuretanowych, korzystamy wszyscy w życiu codziennym, ale także powstaje z nich wielka i poruszająca sztuka – podsumował Zbigniew Paszkowicz, prezes Ciech Soda Polska. Otworzył on dziś wystawę wspólnie z Prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą. – Wielkie podziękowania dla Grupy Ciech, która – jestem tego pewien – zaznaczy w naszym mieście swoją obecność jeszcze w wielu podobnych inicjatywach – mówił prezydent.

Przypomnijmy, Galeria Miejska (plac Klasztorny 2) czynna jest od wtorku do piątku w godz. godz.12.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-16.00.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 25-06-2018
Dziś imieniny
Łucji, Witolda, Wilhelma
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: