Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Afryka na koniec i na początek
Środa,     05 / 07 / 2017

Podróżą do Afryki Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zakończyła przygodę z „Cesarzami Reportażu”. W Saloniku Literacko-Artystycznym została otworzona wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego „Ludzie, których poznałem. Fotografie z Afryki.

Działanie to wieńczy cykl wydarzeń w ramach projektu poświęconemu wybitnemu reportażyście - „Cesarze Reportażu”- dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ciągu kilku miesięcy uczestnicy wzięli udział w 14 imprezach: spotkaniach autorskich, projekcji filmu, warsztatach i konkursach. Ostatnią atrakcją jest wystawa, którą na specjalne zaproszenie Biblioteki Miejskiej otworzyła Prezes Fundacji „Herodot” zajmującej się spuścizną po Ryszardzie Kapuścińskim – Karolina Wojciechowska.

Na wystawę składają się fotografie, jakie Ryszard Kapuściński wykonał podczas wielu podróży po Afryce na przestrzeni lat.

Podczas wernisażu ogłoszono także zwycięzcę konkursu „Zostań Mistrzem Reportażu”. Jury postanowiło przyznać jedną główną nagrodę Natalii Łącznej, a jej praca stała się częścią ekspozycji, którą można oglądać przez całe wakacje. Zapraszamy.

Wystawę i konkurs współorganizowało Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków MKiDN.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Środa, 20-06-2018
Dziś imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: