Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław szykuje się do Bożego Narodzenia
Czwartek,     14 / 12 / 2017

Dwie duże imprezy świąteczne czekają mieszkańców przed Wigilią. W najbliższą niedzielę odbędzie się Kiermasz Świąteczny, a na 22 grudnia zaplanowano kolejne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców.

- Mamy szeroką ofertę przygotowaną dla mieszkańców, zarówno starszych jak i dzieci czy młodzieży. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie miłego w tym przedświątecznym okresie – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Kilkudziesięciu wystawców zapowiedziało udział w 6. edycji Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na inowrocławskim Rynku w godz. od 10 do 15.

- Bogata, świąteczna oferta kupców, rzemieślników, hafciarek powinna zachęcić do wizyty na centralnym placu miasta. Poza tym będzie można skosztować domowych wypieków, wędlin, wyrobów pszczelich, żurku czy barszczu z uszkami – zachęca dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przygotowuje kiermasz, Wiesława Pawłowska.

Nieco ponad tydzień dzieli nas natomiast od wielkiej imprezy na Rynku, która posiada już kilkunastoletnią tradycję. Otóż 22 grudnia odbędzie się XIV Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia, które będzie połączone z otwarciem Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej.

Prezydent Ryszard Brejza wraz z gośćmi będzie w tym roku częstował mieszkańców wieloma smakołykami.

W menu zaplanowano zupę grzybową - 1.500 porcji, żurek - 1.500 porcji, groch z kapustą - 1.500 porcji, pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem oraz z serem (1000 sztuk), rybę smażoną – 500 porcji, ciasto i gorącą herbatę.

Wiadomo już, że Święty Mikołaj zejdzie na Rynek „z góry” i udowodni, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jeśli tylko musi dostarczyć dzieciom prezenty.

Będzie blok artystyczny „Expres polarny” przygotowany przez Kujawskie Centrum Kultury, a w nim świąteczny program interaktywny oraz warsztaty pieczenia pierników prowadzone przez Toruńską Piernikarnię Mistrza Bogumiła, a także występ Studia Piosenki KCK z blokiem kolęd.

Będą również mikołajkowe gadżety do zabawy, efekty specjalne, tj. banki mydlane i dymy zapachowe, malowanie twarzy (każde dziecko będzie miało wymalowany na buźce świąteczny element), spotkanie z bajkową postacią, świąteczne „standy” do zdjęć (przez 2 godziny), X- mas FOTO - czyli zdjęcia drukowane na miejscu (świąteczna ścianka, gadżety do zdjęć, tj. rogi reniferów, świąteczne czapki itp.

Zaplanowano również 15-minutowy pokaz przestrzennych laserów. Po nim, na dachu budynku przy ul. Rynek 10 wyświetlany będzie laserowo herb Inowrocławia.

W szopce w postaci biblijne wcielą się młodzi aktorzy, następnie zostaną zmienieni przez interaktywne figury postaci biblijnych wykonane z drewna, które są naturalnej wielkości i przez to bardziej realistyczne. Konstrukcja figur pozwala na ustawianie ich w dowolnych pozach.

Główną atrakcją imprezy będzie jednak pewnie szopka wraz z żywymi zwierzętami, wśród których znajdą się m.in.: para lam, alpaka, owce qessant z rogami, kuce szetlandzkie, owce, osiołek, kozy, gęsi, indyki, kaczki i kury.

Na Rynku, jak co roku, będą tłumy, więc atrakcje, które będą się działy podczas imprezy, zostaną wyświetlone na telebimie, co ułatwi mieszkańcom obserwację wydarzeń i zapewni pełniejsze w nich uczestnictwo.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: