Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Monstery w miejskich autobusach
Poniedziałek,     04 / 12 / 2017

Zastawiacz Olbrzymi, Knyszojad Smrodliwy, Hałaśnik Głuchawy czy Kłapodziób Wylewny – na takie stwory można natknąć się w inowrocławskich autobusach.

O jakości komunikacji miejskiej – poza punktualnością kursowania czy komfortem taboru – decyduje również postawa współpasażerów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchamia kampanię „Kierunek Życzliwość w Komunikacji Miejskiej”, która ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw pasażerów przemieszczających się na co dzień komunikacja miejską.

Akcja bazuje na formule opartej na humorystycznych wyobrażeniach negatywnych zachowań w środkach transportu publicznego. Uosabiające te zachowania Monstery, takie, jak Zastawiacz Olbrzymi, Knyszojad Smrodliwy, Hałaśnik Głuchawy czy Kłapodziób Wylewny, bawią - ucząc. Z Monsterami pasażerowie MPK w Inowrocławiu, mogą zapoznać się już od dziś za pośrednictwem plakatów i slajdów wyświetlanych na monitorach autobusów.

Cele akcji to kształtowanie postaw wzajemnej życzliwości i zrozumienia podczas podróży komunikacją miejską, zrozumienie pasażerów, zwłaszcza tych o specjalnych potrzebach (kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne, osoby starsze); przypomnienie prawidłowych zasad podróżowania komunikacją miejską; uwrażliwienie pasażerów na stosowanie drobnych i miłych gestów wobec siebie nawzajem w środkach transportu publicznego w Inowrocławiu; wypracowanie wspólnie z pasażerami nowego standardu podróżowania komunikacją miejską.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 12-11-2018
Dziś imieniny
Konrada, Renaty, Witolda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: