Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Medale w tańcu i walce
Czwartek,     30 / 11 / 2017

Z utalentowanymi inowrocławskimi tancerkami oraz sportowcami, a także ich opiekunami spotkał się dziś w ratuszu Prezydent Ryszard Brejza. Okazją były ich niedawne sukcesy.

Taneczna formacja Sweet Juniors ze szkoły Raz Dwa Trzy zdobyła tytuł Mistrza Świata Federacji WADF w kategorii Artistic Dance Show na zawodach, które odbyły się w czeskim Libercu.

- Jestem przekonany, że ten wspaniały sukces, który z pewnością przyniósł mnóstwo niezapomnianych wrażeń, otworzy drogę do wielkiej przygody z tańcem, który w tak piękny sposób wyraża uczucia i emocje - pogratulował w specjalnym liście dla młodych tancerek włodarz. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

Oto skład formacji Sweet Juniors: Alicja Lewandowska, Amanda Gronowska, Amelia Kujawa, Amelia Maciejczak, Emilia Woźniak, Gabriela Czajkowska, Julita Piechnik, Julia Dzielak, Martyna Jankowska, Nadia Grykałowska, Roksana Błaszak, Weronika Gołębiewska, Wiktoria Fita.

W ratuszu gościli też kickbokser Sokoła Patryk Karolewski (i trener – Michał Olszewski) oraz karatecy Inowrocławskiego Klubu Kyokushin Szymon Krawczyk, Paweł Siwiec i Adam Kubiak (trener – Daniel Gorczyca).

Ten pierwszy zdobył złoty medal w odmianie light contact w Pucharze Polski Kickboxingu Junior oraz srebrny w odmianie kick light na zawodach Polish Fighters Cup.

Z kolei Paweł Siwiec zdobył złoty medal w kategorii kumite juniorów do 60 kg na I Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin.

Szymon Krawczyk zdobył brąz w kategorii kumite juniorów na 31. Mistrzostwach Europy Kyokushin KWF, które odbyły się w Świnoujściu. Jego klubowy kolega Adam Kubiak stanął na najniższym stopniu podium w kategorii kumite juniorów do 40 kg na I Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin, które odbyły się w Rzeszowie.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 14-11-2018
Dziś imieniny
Emila, Laury, Rogera
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: