Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław zauważony na uniwersytecie w Atlancie
Piątek,     24 / 11 / 2017

Zdjęcie z Inowrocławia przedstawiające Królową Jadwigę znalazło się na wystawie „Fall in love with Poland by night” zaprezentowanej na Uniwersytecie Stanowym Georgia w Atlancie.

Autorem tej fotografii, jak i pozostałych jest student tej amerykańskiej uczelni Krzysztof Masiuk. Na swoich zdjęciach pokazał on swój kraj i jego kulturę.

- To efekt zaplanowanej sesji fotograficznej chyba z 4 lata temu przy pomocy Prezydenta Ryszarda Brejzy. Inowrocław prywatnie bardzo lubię. Były tak naprawdę dwa zdjęcia z Inowrocławia, to z Jadwigą - mroczne ale tajemnicze i drugie bardzo efektowne i fajne z tężniami, które mnie się znacznie bardziej podoba. Dlaczego wybrali w konsekwencji Jadwigę? Nie wiem. Może przez poprawność polityczną, a może Amerykanie wolą mroczne ale klimatyczne tematy – wyjaśnia Krzysztof Masiuk.

Jak oceniali organizatorzy, zdjęcie z Inowrocławia wszystkim zwiedzającym bardzo przypadło do gustu.

- Zdjęciem, które bardzo przypadło do gustu, było nocne zdjęcie z Inowrocławia, które zostało później wystawione w Sali, gdzie odbywała się konferencja podsumowująca część polską dni kultur i krajów z udziałem władz uczelni, organizatorów oraz autora projektu Krzysztofa Masiuka – informuje Joanna Jurys - podsekretarz Klubu Liderów Samorządowych, który jest agendą Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Wystawa 20 zdjęć w Atlancie, w ramach prezentacji kultur i krajów pochodzenia studentów uniwersytetu, była czynna w dniach 6-17 listopada.

„Fall in love with Poland by night” („Zakochaj się w Polsce nocą”) towarzyszyła dniom kultur i narodów zorganizowanych przez Uniwersytet Stanowy Georgia w Atlancie. Organizatorem wystawy był Uniwersytet Stanowy Georgia w Atlancie przy współpracy Polskiego Klubu w Atlancie oraz Klubu Liderów Samorządowych „Poznańska”.

Piękne i nowoczesne budynki Uniwersytetu Stanowego Georgia były doskonałą oprawą promocji naszego kraju. Jak powiedziała jedna z inicjatorek wystawy Anna Holub – Standish „fotografia to bardzo popularne hobby w USA, dlatego razem z organizatorami wystawy specjalnie wybrano taką formę promocji Polski, która dzięki temu na pewno zostanie dostrzeżona wśród Amerykanów i ma szansę przybliżyć i spopularyzować nasz kraj”.

Na fotograficznych ambasadorów Polski podczas dni kultury narodów na Uniwersytecie Stanowym w Atlancie zostało wybranych 20 polskich miast i miejscowości. Dzięki zastosowaniu przez artystę Harolda Wilsona specjalnego płótna do produkcji zdjęć na ekspozycję, fotografie nabrały specjalnego wyglądu.

Współinicjatorka wystawy, Bożena Radwańska Zayac, stwierdziła, „że piękne prace Krzysztofa Masiuka wspaniale pokazują Polskę, a dzięki wybraniu nocy, ten przekaz przenosi widza w jakiś zaczarowany świat, dzięki czemu wiele prezentowanych zabytków, czy obiektów nabiera niemal baśniowego wyglądu”.

Wystawa „Fall in love with Poland by night” spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony studentów, których na Uniwersytecie Stanowym Georgia studiuje około 55 tysięcy. Dla młodych Amerykanów zainteresowanych światem, a zwłaszcza robiących zdjęcia, wystawa była doskonałą promocją Polski, jej najpiękniejszych miast i zabytków oraz w opinii wszystkich miała fenomenalne znaczenie dla przełamania panujących stereotypów na temat Polski w USA.

                                               

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 14-11-2018
Dziś imieniny
Emila, Laury, Rogera
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: