Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Debata o Szymborzu
Czwartek,     16 / 11 / 2017

Spotkanie Prezydenta Inowrocławia z mieszkańcami Szymborza, czyli rozmawiano dziś o tym, co w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy udało się zrealizować, o planach na kolejny rok. Wiele czasu poświęcono na dyskusję na temat rozbudowy przez Zakład Energetyki Cieplnej sieci ogrzewania.

Obiecałem, że wnioski zgłoszone przez mieszkańców podczas spotkania ubiegłorocznego zostaną przez urzędników przeanalizowane i jeśli tylko będzie taka możliwość, to będą zrealizowane. I słowa dotrzymałem. Dziś informuję Państwa co wykonano, a jeśli nie mogliśmy czegoś zrobić, to wyjaśniamy dlaczego tak się stało – mówił Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

W 2017 r. prawie 50 tys. zł kosztowało oświetlenie ul. Wiktora Spornego (od ul. Mątewskiej do ul. Wielkopolskiej). Znacznie więcej, bo blisko 380 tys. zł z budżetu miasta wydano na remont ul. Kamiennej. Ponadto, m.in. wykonywano naprawy bieżące nawierzchni gruntowych i asfaltowych ulic: Wiejskiej, Gdyńskiej, Kolejowej i wewnętrznej od ul. Wiejskiej za w sumie ponad 56 tys. zł. W pobliżu stawu zamontowano siłownię plenerową za prawie 30 tys. zł. Mieszkańcy w ubiegłym roku sygnalizowali potrzebę tymczasowego utwardzenia ul. Wiejskiej (od ul. Polnej do ul. Przybyszewskiego). Niestety ze względu m.in. na brak firm zainteresowanych takimi pracami, dotychczas nie rozstrzygnięto przetargów na wykonanie tych inwestycji. Warto podkreślić, iż problem ze znalezieniem wykonawców dotyczy nie tylko Szymborza, czy nawet Inowrocławia, ale to zjawisko znacznie szersze.

W 2018 r. za 255 tys. zł ma być remontowana ul. Budowlana. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta znalazł się wniosek o przebudowie i rozbudowie m.in. ul. Cichej oraz Transportowca (od ul. Pogodnej do ul. Spółdzielców), budowie ścieżek rowerowych przy ul. Budowlanej (od ul. Staropoznańskiej do ul. 59 Pułku Piechoty). Z kolei oświetlenie odcinka ul. Przybyszewskiego (na łuku od skrzyżowania z ul. Budowlaną do wiaduktu) wykonane zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Podczas dzisiejszego spotkania powrócił już zgłaszany w ubiegłym roku problem montażu progów zwalniających na ul. Przybyszewskiego. To nie jest droga zarządzana przez miasto, a więc Prezydent nie mógł zlecić zamontowania w tym miejscu progu zwalniającego. Mógł jedynie wystąpić do zarządcy drogi, co zrobił. W odpowiedzi Wicestarosta poinformował, że nie widzi zasadności montażu w tym miejscu progu. Podobne urządzenie – zdaniem mieszkańców – powinno pojawić się również w pobliżu szkoły podstawowej. Nie brakowało pytań o remonty ulic oraz montaż oznakowania. Przykładem może być ul. Wielkopolska, gdzie – jak relacjonowali mieszkańcy – znacznie zwiększył się ruch samochodów ciężarowych. Podobnie jak w Mątwach, także w Szymborzu rozmawiano o wymianie ogrzewania na ekologiczne. – W projekcie budżetu na 2018 r. jest zapis o tym, że zwiększamy z 60 tys. zł do 140 tys. zł środki na dofinansowanie wymiany ogrzewania na ekologiczne – mówił Prezydent. Prawdopodobnie od stycznia będzie można otrzymać nawet do 50 proc. kosztów związanych z wymianą ogrzewania. Był to również doskonały moment, aby Prezes ZEC-u wyjaśnił na jakich zasadach odbywa się podłączenie do sieci, na jakie udogodnienia i pomoc mogą liczyć mieszkańcy. Poruszono także m.in. temat placu zabaw dla dzieci, powstania ścieżki rowerowej.

W trakcie spotkania można też było pobrać wniosek na Kartę Inowrocławianina oraz otrzymać tzw. Kopertę życia.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 14-11-2018
Dziś imieniny
Emila, Laury, Rogera
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: