Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Biblioteka Miejska rozdaje uśmiechy...
Piątek,     06 / 10 / 2017

Od osiemnastu lat, w pierwszy piątek października cały świat obchodzi Dzień Uśmiechu. To radosne święto wymyślił Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonego w 1963 roku. To symbol tego, co chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresownego uśmiechu i radości życia.

A uśmiechu warto uczyć od małego… Bo jak dowodzą wyniki badań nauki o uśmiechu – gelotologii, częstotliwość uśmiechu zmienia się wraz z wiekiem i wykazuje, niestety tendencję spadkową. Podczas spotkania w Filii nr 7 dzieci dowiedziały się, że popularne stwierdzenie „śmiech to zdrowie”, to nie puste słowa…. Bo wiadomo, że śmiech odstresowuje, wzmacnia układ odpornościowy, dotlenia organizm, oczyszcza płuca ze szkodliwych substancji, wzmacnia serce, pozwala przełamać „pierwsze lody” w kontaktach towarzyskich, pomaga zyskać przyjaciół, a nas czyni ładniejszymi i atrakcyjniejszymi. Zastępuje nawet ćwiczenia fizyczne, bo wzmacnia mięśnie brzucha, ramion i szyi.

Dopełnieniem tych słów było zapoznanie małych słuchaczy z opowiadaniem „Uśmiech dla żabki” Przemysława Wechterowicza i układanie łańcucha uśmiechu, który warto ćwiczyć w codziennym życiu, nie tylko od święta… Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zawieszki z uśmiechem.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 23-07-2018
Dziś imieniny
Sawy, Sawosza, Elisawy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: