Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Rozmawiamy o Budżecie Obywatelskim
Poniedziałek,     07 / 08 / 2017

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się dwa spotkania poświęcone Budżetowi Obywatelskiemu. Najpierw rozmawiać będą o nim zarządy osiedli, a tydzień później przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Budżet Obywatelski to inicjatywa nowa, więc Miasto rozpoczęło kampanię informacyjną związaną z jego wprowadzaniem. W jej trakcie mieszkańcy dowiedzą się, na czym polega ten projekt.

Ustalono już terminy spotkań, które odbędą się w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza przy ul. Jana Kilińskiego 16.

17 sierpnia o godzinie 18.00 wezmą w nim udział zarządy osiedli, a 24 sierpnia o 18.00 przedstawiciele organizacji pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów.

Celem spotkania jest prezentacja zasad Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, regulaminu, zapoznanie z harmonogramem oraz procedurą składania wniosków.

- Pragniemy jednocześnie poznać Państwa opinię dotyczącą przygotowanych dokumentów oraz zaprosić do wspólnego działania na rzecz promocji idei na osiedlach naszego miasta – napisała w zaproszeniu do mieszkańców Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Przypomnijmy, że dzięki wdrożeniu Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, każdy mieszkaniec będzie mógł zdecydować o wydaniu części środków z budżetu na wybrany przez siebie projekt, zmieniający najbliższe otoczenie.

W pierwszej edycji możemy zdecydować o przeznaczeniu 720 tysięcy złotych, które zostały podzielone na poszczególne osiedla. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.bo.inowroclaw.pl.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: