Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Nowe siłownie plenerowe w Inowrocławiu
Środa,     02 / 08 / 2017

Za miesiąc rozpocznie się montaż trzech kolejnych siłowni plenerowych w Inowrocławiu. Będą przy nich również stojaki rowerowe oraz stoliki do gry w szachy.

Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z urządzeń rekreacyjnych, których coraz więcej jest montowanych w różnych zakątkach Inowrocławia.

Kolejne siłownie będą montowane na początku września na osiedlu Solno przy ul. Jesionowej, na osiedlu Nowym przy ul. Armii Krajowej oraz przy ul. Ogrodowej w Szymborzu.

- Miasto przy każdej okazji wspiera wszelkie formy aktywności ruchowej mieszkańców, czego dowodem jest między innymi rozbudowa istniejącej sieci siłowni plenerowych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ewa Witkowska.

Siłownia na Solnie będzie wyposażona dodatkowo w dwa stojaki rowerowe. Na wniosek mieszkańców, przy placu zabaw przy ul. Jesionowej również zostaną zamontowane takie stojaki.

Nowością będzie też stolik do gry w szachy, w który zostanie wyposażona każda z trzech nowych siłowni.

Pierwsza siłownia powstała obok tężni w Solankach. To miejsce stało się bardzo szybko jednym z ulubionych, zarówno przez inowrocławian, jak i kuracjuszy. Ćwiczyli dorośli i dzieci.

- Codziennie z urządzeń tych korzystają setki mieszkańców, zarówno tych starszych jak i najmłodszych, bo staraliśmy się, aby z tej siłowni mogli korzystać dosłownie wszyscy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy, szczególnie w dni powszednie, mogą dotrzeć po pracy do Solanek, więc umożliwimy im trenowanie na osiedlach – wyjaśniał rok temu prezydent Ryszard Brejza, gdy montowano kolejne urządzenia.

Oprócz solankowej siłowni, urządzenia znajdują się także przy ul. Krzywoustego, Narutowicza, Toruńskiej, obok Gimnazjum nr 3 przy ul. Łokietka oraz przy placu zabaw „Miś” przy ul. Błażka.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: