Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
#naszaobwodnica
Sobota,     29 / 07 / 2017
Inowrocław świętował uruchomienie obwodnicy
Sobota,     29 / 07 / 2017

Kilka tysięcy inowrocławian bawiło się wczoraj do późnej nocy z okazji otwarcia obwodnicy. Był wielki tort, możliwość podróży po obwodnicy autobusem „ogórkiem”, bieg „Obiegnij Inowrocław” oraz dużo muzyki. No i przede wszystkim spotykani na każdym kroku uśmiechnięci mieszkańcy, którzy wspólnie wywalczyli powstanie obwodnicy.


- Panowie w garniturach i krawatach, w tym ja, przecinali wstęgę. Ale my potrzebujemy święta ze wszystkimi mieszkańcami Inowrocławia - mówił w dniu oficjalnego otwarcia obwodnicy prezydent Ryszard Brejza.


Włodarz słowa dotrzymał. Wczoraj na inowrocławskim lotnisku odbyła się wielka impreza pod nazwą „Nasza Obwodnica”, podczas której mieszkańcy wspólnie mogli cieszyć się z oddania trasy, o którą wspólnie walczyli kilkanaście lat.


Wszystko zaczęło się biegiem na 5 km pod nazwą „Obiegnij Inowrocław”. Każdy jego uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę i mógł w niej dumnie paradować po zawodach, choć narażał się na częste pytania, gdzie taką świetną pamiątkę można zdobyć.


W trakcie całej imprezy można było też wspominać zwroty akcji, podczas oglądania wystawy publikacji prasowych opisujących wieloletni bój Inowrocławia o inwestycję. Ci, którzy śledzili całą historię kilkunastoletniej walki pamiętają, że wykres nastrojów przypominał sinusoidę – od złości na decyzje rządzących i uniki, po euforię ze zwycięstwa. Na „wykresie emocji”, jak podkreślali uczestnicy protestów, nie było tylko jednego uczucia: Zwątpienia.


- Obwodnica to impuls do rozwoju na kolejne 30 lat, oddech w wielu wymiarach. Przez centrum miasta przejeżdża 24 tysiące samochodów na dobę. Duża część z nich, około 80 procent, to ciężarówki. Dwie drogi krajowe przebiegają w odległości około kilometra od Parku Solankowego. Wyprowadzenie ruchu tirów z ulic Inowrocławia niesie z sobą same plusy – ocenia wpływ powstania obwodnicy na miasto Ryszard Brejza.


Prezydent Inowrocławia podejmował również wszystkich, którzy protestowali i blokowali ulice na kawie, gdzie wspominano wspólną walkę o inwestycje. Dla niezmotoryzowanych mieszkańców przygotowano kursy autobusowe obwodnicą, w tym popularnym „ogórkiem”.


Był też wielki, okolicznościowy tort, mnóstwo konkursów, możliwość uniesienia się nad miejscem imprezy w gondoli balonu, no i koncert zespołów Stara Szkoła oraz Lady Pank.


- Było super – pisze pani Małgorzata. - Koncert bardzo udany – ocenia pani Ela. - Rewelacyjnie było! - zauważa pani Ewa.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: