Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Będą klasy sportowe w podstawówkach
Środa,     07 / 02 / 2018

Od 1 września 2018 r. w dwóch inowrocławskich szkołach podstawowych utworzone zostaną klasy sportowe. Uczniowie będą mogli doskonalić swoje sportowe umiejętności.

W Szkole Podstawowej numer 6 i 8 planuje się utworzenie od klasy czwartej 24-osobowych oddziałów, do których uczęszczać będą chłopcy i dziewczynki.

- Chcemy stworzyć uczniom możliwości rozwijania swoich umiejętności sportowych w połączeniu za nauką. Decyzja o utworzeniu wspomnianych klas dla czwartoklasistów wiąże się z postulatami, z jakimi zwracali się do mnie dyrektorzy szkół, trenerzy i władze wielu klubów sportowych – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Oddziały sportowe będą realizować szkolenie sportowe w zakresie zespołowych gier sportowych – piłki ręcznej, koszykówki, piłki nożnej, a także lekkiej atletyki, które poprzedzone będą szkoleniem ogólnorozwojowym zgodnie z programem szkolenia poszczególnych związków sportowych. Uczniowie klasy sportowej realizować będą dziesięciogodzinne zajęcia z wychowania fizycznego, a ponadto wszystkie zajęcia edukacyjne objęte ramowym planem nauczania dla danej klasy.

Rekrutacja uczniów do klas czwartych, w tym klas sportowych rozpocznie się 1 marca i potrwa do 16 marca 2018 r. Nabór uczniów do klas sportowych odbywać się będzie na podstawie kryteriów doboru kandydatów określonych w regulaminie danej szkoły.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: